Пошук
  • Сергій Здоровець

Допит у слідчого. Що потрібно знати?

Необхідність з'явитись на допит до слідчого як правило виникає зненацька та викликає у людини стресовий стан, що в подальшому може їй серйозно нашкодити.


Справа а тому, що показання на допиті можуть стати підставою для затримання особи та оголошення підозри у вчиненні злочину 🚔🏛.


Щоб не вскочити в халепу та не попастися на гачок слідчого, пропоную дотримуватися найпростіших рекомендацій для осіб, викликаних на допит:


- Підготуйтеся. Повідомити про допит вас повинні не менше ніж за 3 доби. У повістці мають бути вказані, зокрема, відомості щодо злочину, який розслідується, статус викликаного на допит. Пригадайте що вам відомо з цієї події і підготуйте відповіді на найбільш вірогідні питання(де були, що робили, що відомо, чи причетні до ...).


- Замкніться у собі. На час допиту вам необхідно зробити справжнє перетворення. Тимчасово станьте повнісіньким задротом соціопатом та інтровертом. Не спілкуйтеся зі слідчим на якійсь сторонні теми (так-так, навіть обопільна критика київського Динамо тут буде недоречна), відповідайте лише на питання, які будуть ставитися в рамках проведення допиту та стосуються суті кримінального провадження.


- Язик мій - ворог мій. Перед початком допиту заявіть слідчому, що ви хочете давати показання письмово. Так ви будете відчувати себе впевненіше і нівелюєте інструменти психологічного тиску.


- Будьте допитливою дитиною. Максимально уточнюйте питання та вимагайте їх перефразування якщо питання некоректне чи незрозуміле.


- Пам'ятайте про право на мовчання. Конституція України гарантує право не свідчити проти себе та близьких родичів.


- Уважно вивчіть протокол. Після закінчення допиту, уважно вивчіть протокол на відповідність питань і відповідей. У разі виявлення неточностей вимагайте внесення виправлень. Внесіть свої зауваження в протокол власноручно.


- Зверніться до адвоката. Допит у слідчого навіть в якості свідка - це не той випадок, коли краще самовпевненно прийняти цей виклик. Слідчі - вкрай гарні психологи, володіють різними техніками побудови контакту і вміють "розхитати" навіть "найміцніших горішків", а за відсутності адвоката будуть використовувати заборонені "прийоми".
8 перегляд0 коментар

©2020 advokat_zdorovets