Пошук
  • Сергій Здоровець

Моделі договорів для IT

Донедавна, договори у сфері IT сприймались як непотрібна «паперова робота», і сторони вступали у договірні відносини, закріплюючи домовленість «клятвою», «чесним словом» та простим рукостисканням.


Сьогодні ж, багато підприємців усвідомили важливість юридичного захисту та формального вираження домовленостей хоч і таким «старезним методом» як на папері.


Зазвичай, саме договір на розроблення програмного забезпечення є початком співпраці розробника та власника ІТ-продукту. Розглянемо  ж основні види такого договору.


Time & Materials. Це найпоширеніший вид договору, який використовують, коли об'єм та складність виконаних робіт важко спрогнозувати і Замовник не може чітко викласти технічне завдання. Оплата винагороди Виконавця визначається на погодинній основі.


Fixed Price (фіксована ціна). Укладаючи такий договір, сторони детально визначають усі вимоги до програмного забезпечення в технічному завданні та прописують строк виконання робіт і їхню вартість. Як правило використовуючть для невеликих та нескладних проєктів. Різновидом наведеного договору може стати модель Fixed Budget, коли виходити за рамки бюджету неможливо.


Cost Plus. Цей договір є також різновидом моделі Fixed Price для якої характерним є визначення сталого розміру винагороди, а також компенсування затрат Виконавця.


Out Staff. За таким договором замовник отримує «у штат» на певний час фахівців виконавця із конкретного рівня та повністю керує їх роботою. Такий варіант договору частіше використовується IT-компаніями, коли для виконання проєкту не вистачає певної кількості фахівців.


Отже, найгнучкішим, а відтак таким, який завжди залишає поле для змін та вирівнювання інтересів сторін є договір моделі T&М, хоча цей перелік є доволі умовним і кожен договір в конкретному випадку може мати елементи всіх моделей. Все залежить від чіткості технічного завдання, фінансових можливостей Замовника і волі сторін.


Головне не забувати про те, що саме складений належним чином договір забезпечить баланс інтересів сторін та краще зорганізує господарські відносини контрагентів.


#адвокаткиїв #адвокатукраїна

#юристкиїв

#it

0 перегляд0 коментар

©2020 advokat_zdorovets