Пошук
  • Сергій Здоровець

Про лікарську таємницю

Вцілому, вітчизняне законодавство досить ґрунтовно підходить до захисту конфіденційності «чуттєвої» інформації, яка стосується певної особи, та розповсюдження якої, може завдати істотної шкоди пацієнту, в першу чергу немайнового (морального) характеру. Мова йде про інформацію щодо стану здоров’я пацієнта.


Але чи має право лікар розповідати про стан здоров'я пацієнта родичам? Яка за це може настати відповідальність?


Спершу слід зазначити, що конфіденційністю охоплюється будь-яка інформація про особу з того моменту, коли вона стає пацієнтом, тобто звертається по медичну допомогу.


Законодавство зобов'язує медичного працівника зберігати лікарську таємницю про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина і інформацію про стан здоров'я дитини або підопічного можна передавати відповідно батькам (усиновлювачам), опікунам або піклувальникам.


За сімейним законодавством результати медичного обстеження одного з подружжя є таємницею та повідомляються лише нареченим.


Законом передбачені також винятки з конфіденційності інформації про стан здоров'я у сфері психіатричної допомоги, а також інформації про захворюваність особою на ВІЛ/СНІД, але розповсюджуватися така інформація може лише в медичних цілях для надання відповідної допомоги хворому.


Деякі виключення передбачаються

також і щодо інформації про хворих на COVID-19. Так, на період карантину протягом 30 днів з дня його відміни дозволяється обробка (по суті всі дії зі зберігання та передачі інформації) персональних даних особи хворого (в т.ч. П.І.Б. місце роботи/навчання), за умови використання таких даних виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів.


Кому приємно приходити після лікарняного на роботу з папірцем від лікаря де зазначено чим саме ви хворіли?

Цьому можна запобігти.

Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності визначено, що діагноз первинний, вторинний і шифр вказують у листі непрацездатності виключно за письмовою згодою хворого. В іншому випадку діагноз вказувати права не мають. Користуйтесь цим правом.


#адвокаткиїв #адвокатукраїна #юристкиїв #таємниця


0 перегляд0 коментар

©2020 advokat_zdorovets