Пошук
  • Сергій Здоровець

Правоохоронці прийшли з обшуком. Алгоритм дій

Карантин, і начебто Ви нікого не кликали в гості, але у двері хтось постукав та до вас завітало «маски-шоу». Що ж в такому випадку робити?

Далі я поділюся декількома порадами, які допоможуть на першому етапі не втратити рівновагу та мінімізувати ризики порушення ваших прав.


1.Без паніки. Проведення обшуку не завжди означає звинувачення вас у вчиненні злочину. Можливо ви, чи ваша фірма, є контрагентом компанії, керівників якої, підозрюють в ухиленні від сплати податків. Тому цей ланцюжок привів правоохоронців і до вас, в пошуках необхідних первинних документів.


2.Проведення обшуку в помешканні має відбуватися на підставі відповідної Ухвали суду (окрім передбачених законом виключень). Попросіть копію такого судового рішення, а також час на ознайомлення зі змістом Ухвали. Зверніть увагу на строк дії Ухвали, адресу, за якою було надано дозвіл на проведення обшуку, може правоохоронці помилилися? Можливо «руки закону» нарешті дійшли до сусіда, який нещодавно придбав новенький Lexus, працюючи на державній службі за «мінімалку». Попросіть у правоохоронців пред’явити службові посвідчення, зафіксуйте відповідні дані. Після цього, не потрібно перешкоджати проведенню обшуку, провокувати слідчого/прокурора власною зухвалою поведінкою.


3.Не погоджуйтесь на проведення з правоохоронцями бесід щодо суті кримінальної справи, тим паче на проведення допиту відразу й на місці (законодавство встановлює вимогу повідомити вас не менше як за 3 доби)


4.Якомога скоріше зверніться до адвоката. Нажаль законодавство не встановлює обов’язку правоохоронців чекати захисника. Утім, ви повинні зрозуміти, що обшук невідворотний, але мінімізувати втрати та швидко повернути вилучене майно (грошові кошти) можна лише звернувшись до фахівця.


#адвокат_здоровець #адвокаткиїв #адвокатукраїна #юристкиїв #обшук


0 перегляд0 коментар

©2020 advokat_zdorovets