Пошук
  • Сергій Здоровець

Як скласти водійський іспит без хабаря

Щороку кількість автотранспорту на українських дорогах суттєво зростає. Одночасно зростає і кількість водіїв, які для отримання права на керування повинні пройти тернистий шлях від автошколи до моменту здачі іспитів у Сервісному центрі МВС (далі – СЦ МВС). І якщо у добросовісних учнів в автошколі проблем не виникає, то про здачу іспитів в СЦ МВС ходять цілі легенди.


Працюючи в одній «команді» з адміністраторами СЦ МВС, інструктори в автошколі, зазвичай, свідомо будуть «сіяти» невпевненість у ваших здібностях, переконувати, що самостійно іспити ви не складете, тому краще «шото рішать». Одразу скажу, що комп’ютерна система при здачі теоретичної частини іспиту жодним чином Вам не завадить досягнути позитивного результату.


Що ж до практичної частини іспиту, тут все набагато складніше. Утім, позитивним моментом є те, що обов’язковим наразі є здійснення відеофіксації процесу складання іспиту, а також чітке визначення в екзаменаційному листі помилок, які можуть бути допущені (так званий «чек-лист»). Все це передбачено Порядком приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія.


Як правило, представник СЦ МВС заздалегідь запитає ваше П.І.Б. щоб перевірити її наявність у «особливому списку». Після того,  як він визначить її відсутність, то робитиме все можливе і неможливе для того, щоб іспит складений не був. Що ж робити аби захиститися від свавілля представника СЦ МВС?


По-перше: починайте готуватися до початку руху (регулювати дзеркала, підголівник та сидіння під себе) лише після того, як представник СЦ МВС оголосив про початок іспиту та його фіксацію.


По-друге: уважно вивчіть чек-лист помилок і у разі фіксування представником СЦ МВС помилки, яка у ньому відсутня - заперечуйте.


По-третє: у разі, коли необґрунтовані помилки все ж таки були зафіксовані – якнайшвидше подавайте апеляційну скаргу на ім’я керівника СЦ МВС та за необхідності позов до адміністративного суду.


В моєму випадку, на наступний день після подання скарги до СЦ МВС мені було видане водійське посвідчення.


Захищайте свої права і звертайтесь за допомогою до адвоката.


#адвокаткиїв #адвокатукраїна #юристкиїв

#іспитпдр #водій


1 перегляд0 коментар

©2020 advokat_zdorovets